Born II A Latin on 10/3/2011 to 11/3/2011 at Haukaheimilid

Íslandsmeistaramot Born II (10-11) A Hopur Latin

Back Couples Result Marking Table Final Marking Total Results

 

No. Name / Club Round A B C D E Sum Place
31
Baldvin Allan Thorarensen - Aţena Lilja Ólafsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
2. Round
Final
X X X
X X X
1 1 1
X X X
X X X
3 1 1
X X X
X X X
1 1 1
X X X
X X X
2 2 1
X X X
X X X
1 1 1
15
15
1
33
Daníel Alex Davíđsson - Guđrún Hlín Sigurđardóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
2. Round
Final
X X -
X X X
2 3 3
X X X
X X X
1 2 2
X X X
X X X
2 2 2
- X -
X X X
3 3 3
X X X
X X X
2 3 2
12
15
2
39
Rúnar Andri Gunnarsson - Stefanía Stella Baldursdóttur
Hvönn
1. Round
2. Round
Final
X X X
X X X
4 5 4
X X X
- X X
2 3 3
X X X
X X X
6 3 3
X X X
X X X
1 1 2
- X X
X X X
3 2 3
14
14
3
43
Viktor Karl Halldórsson - Sonja Ţorsteinsdóttir
DÍH
1. Round
2. Round
Final
X X X
X X X
5 4 6
X X X
X X X
4 4 5
X X X
- X X
4 4 6
X - -
- X -
4 5 4
X - X
- X -
5 5 5
12
10
4
36
Helgi Már Herbertsson - Hildur Björk Jóhannsdóttir
HK
1. Round
2. Round
Final
- X X
- - -
6 6 5
- - X
X X X
5 5 4
- X X
- X -
3 5 4
- - -
X X X
6 4 5
X X X
- - X
6 6 4
8
8
5
40
Sebastian Óli Guđmundsson - Rebekka Tamar Hannesdóttir
Dansfélagiđ Ragnar
1. Round
2. Round
Final
- X X
X X X
3 2 2
- - -
- - -
6 6 6
X X X
X - X
5 6 5
X X X
- - -
5 6 6
- X X
- X -
4 4 6
10
6
6
29
Arnór Ingi Jónsson - Clara Yushan NG Sigurđardóttir
Hvönn
1. Round
2. Round
- - -
X - -
- X X
- - -
- - -
X - -
X X X
X - X
X X X
X - -
8
5
7
26
Anton Elí Einarsson - Arna Jara Jökulsdóttir
Dansíţróttafélag Borgarfjarđar
1. Round
Redance
2. Round
X - -
X X -
- - -
X - -
- - X
- - -
- X -
- - -
- - -
X X X
X X X
X X X
X - -
X X -
X - -
7
8
4
8 - 9
30
Aron Freyr Stefánsson - Gabríella Ýr Sveinsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
Redance
2. Round
X X X
X X -
- X -
X - -
X X X
- X X
X - X
X X X
- - -
- - -
X - X
- - -
X - -
X X X
- - X
7
13
4
8 - 9
32
Bragi Geir Bjarnason - Kristjana Ađalsteinsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
Redance
2. Round
- - X
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
X X X
X X X
- - X
X X X
- - -
- - -
X X X
- - -
2
9
3
10 - 11
45
Ýmir Halldórsson - Lovísa Halldórsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
Redance
2. Round
- - X
X X X
- - -
- - -
X - -
X - -
X X -
X X X
- - -
X X X
X X X
- - -
- - -
X X X
X - X
6
13
3
10 - 11
27
Arnar Breki Ragnarsson - Sara Líf Sigurjónsdóttir
Dansfélagiđ Ragnar
1. Round
2. Round
X - -
- - X
X X X
- - -
- - -
- - -
X X X
- - -
X X X
- X -
10
2
12
35
Fróđi Ţórđarson - Rebekka Rut Eiríksdóttir
Dansfélagiđ Ragnar
1. Round
Redance
2. Round
X X -
X X X
- - -
- X -
X X -
X - -
- - X
X X -
- - -
- - -
- X -
- - -
- X -
- - -
- - -
5
8
1
13
37
Kristinn Snćr Sigurđsson - Ţórdís Ólöf Jónsdóttir
Dansfél.Reykjav.
1. Round
Redance
- - -
- - X
X X -
- X X
X - -
- - X
- - -
- - -
- - -
- - X
3
5
14
28
Arngrímur Stefánsson - Brynja Kristinsdóttir
Dansfél.Reykjav.
1. Round
Redance
- - -
- - X
- - X
X X X
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
1
4
15
34
Elís Dofri Gylfason - Ţórunn Birta Ţórđardóttir
Dansíţróttafélag Borgarfjarđar
1. Round
Redance
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0
0
16 - 18
38
Oliver Aron Guđmundsson - Dagný Birta Ólafsdóttir
Hvönn
1. Round
Redance
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0
0
16 - 18
42
Tómas Ármann Sigurđsson - Kara Kristín Ákadóttir
Hvönn
1. Round
Redance
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0
0
16 - 18

Judge

Sign Name Club
A Walter Bonte Holland
B Ron Hoorn Holland
C Laszlo Janosi Hungaria
D Claus Wodstrup Sveden
E Daniel Helbling Switzerland

TPS V6.08c Ralf Pickelmann Computersysteme, lizenziert für Icelandic Dancesport Federation