Born II A Standard on 10/3/2011 to 11/3/2011 at Haukaheimilid

Íslandsmeistaramot Born II (10-11) A Hopur Standard

Back Couples Result Marking Table Final Marking Total Results

 

No. Name / Club Round A B C D E Sum Place
39
Rúnar Andri Gunnarsson - Stefanía Stella Baldursdóttur
Hvönn
1. Round
2. Round
Final
- X X
X X X
1 3 4
X X X
X X X
2 1 3
X X X
X X X
1 1 1
X X X
X X X
1 1 3
X X X
X X -
1 1 2
14
14
1
31
Baldvin Allan Thorarensen - Aţena Lilja Ólafsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
2. Round
Final
X X X
X X -
2 1 1
X X X
X X X
3 3 1
X X X
X X X
4 3 2
X X -
- - -
2 2 1
X X X
X X -
2 2 1
14
10
2
33
Daníel Alex Davíđsson - Guđrún Hlín Sigurđardóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
2. Round
Final
X X X
X X X
3 2 2
X X X
X X X
1 2 2
X X X
X X X
2 2 3
- X X
X X X
6 6 6
- X X
- X X
7 7 6
13
14
3
30
Aron Freyr Stefánsson - Gabríella Sveinsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
2. Round
Final
X - X
- - X
7 7 5
- - X
X - -
4 4 4
X X X
X X X
3 4 5
X - X
X X -
3 3 4
X - -
X - X
4 5 3
9
9
4
29
Arnór Ingi Jónsson - Clara Yushan NG Sigurđardóttir
Hvönn
1. Round
2. Round
Final
X - -
- - -
4 4 7
X - -
X X -
7 6 7
- X -
- X -
7 6 6
X X X
X X X
4 4 2
X - -
- X -
3 3 4
7
7
5
45
Ýmir Halldórsson - Lovísa Halldórsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round
2. Round
Final
X X X
- X X
6 6 3
- X X
- - X
6 7 6
X X X
X - X
5 5 4
X X X
- X X
5 5 5
- - X
- - X
5 6 5
12
8
6
40
Sebastian Óli Guđmundsson - Rebekka Tamar Hannesdóttir
Dansfélagiđ Ragnar
1. Round
2. Round
Final
X X X
X X -
5 5 6
X X -
- - -
5 5 5
- - X
- - -
6 7 7
X X X
X X X
7 7 7
X X X
X X -
6 4 7
12
7
7
26
Anton Elí Einarsson - Arna Jara Jökulsdóttir
Dansíţróttafélag Borgarfjarđar
1. Round
2. Round
X X -
- - -
- - X
- X X
- - -
- - -
- X -
X - X
X X -
X X -
6
6
8 - 10
36
Helgi Már Herbertsson - Hildur Björk Jóhannsdóttir
HK
1. Round
2. Round
X X X
X - X
- X -
- - -
X X X
X X X
X - X
- - -
X X -
- - X
11
6
8 - 10
43
Viktor Karl Halldórsson - Sonja Ţorsteinsdóttir
DÍH
1. Round
2. Round
- - X
X X X
X X X
X X X
- - -
- - -
- - -
- - -
- X X
- - -
6
6
8 - 10
37
Kristinn Snćr Sigurđsson - Ţórdís Ólöf Jónsdóttir
Dansfél.Reykjav.
1. Round
2. Round
- - -
- - -
- - -
- - -
X - X
- - -
X - X
- - -
- - X
X - X
5
2
11
27
Arnar Breki Ragnarsson - Sara Líf Sigurjónsdóttir
Dansfélagiđ Ragnar
1. Round
2. Round
- X -
- - -
X X X
- - -
- - -
- - -
- - -
- - -
- X X
- - X
6
1
12
35
Fróđi Ţórđarson - Rebekka Rut Eiríksdóttir
Dansfélagiđ Ragnar
1. Round - - -
X - -
X - -
- - -
X - -
3 13
32
Bragi Geir Bjarnason - Kristjana Ađalsteinsdóttir
Dansíţróttafélag Kópavogs
1. Round - - -
- - -
- X -
- X -
- - -
2 14
28
Arngrímur Stefánsson - Brynja Kristinsdóttir
Dansfél.Reykjav.
1. Round - - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0 15 - 18
34
Elís Dofri Gylfason - Ţórunn Birta Ţórđardóttir
Dansíţróttafélag Borgarfjarđar
1. Round - - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0 15 - 18
38
Oliver Aron Guđmundsson - Dagný Birta Ólafsdóttir
Hvönn
1. Round - - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0 15 - 18
42
Tómas Ármann Sigurđsson - Kara Kristín Ákadóttir
Hvönn
1. Round - - -
- - -
- - -
- - -
- - -
0 15 - 18

Judge

Sign Name Club
A Walter Bonte Holland
B Ron Hoorn Holland
C Laszlo Janosi Hungaria
D Claus Wodstrup Sveden
E Daniel Helbling Switzerland

TPS V6.08c Ralf Pickelmann Computersysteme, lizenziert für Icelandic Dancesport Federation